top of page

czw., 26 paź

|

Warszawa

Koncert HandPanowy | czwartek 21.00 | Piwna Beczka Mokotów

Mamy przyjemność zaprosić Cię na niecodzienne widowisko (a może bardziej słuchowisko?) - KONCERT na którym usłyszysz bardzo nietuzinkowe instrumenty o dźwięcznej nazwie HANDPAN w akompaniamencie rozmaitych perkusjonaliów - a może i nie tylko? Daj nam się zaskoczyć

Koncert HandPanowy | czwartek 21.00 | Piwna Beczka Mokotów
Koncert HandPanowy | czwartek 21.00 | Piwna Beczka Mokotów

Czas i lokalizacja

26 paź 2023, 21:00 – 23:50 CEST

Warszawa, al. Niepodległości 19/lok. 7, 02-653 Warszawa, Polska

O wydarzeniu

Witaj Słuchaczu! Mamy przyjemność zaprosić Cię na niecodzienne widowisko (a może bardziej słuchowisko?) - KONCERT na którym usłyszysz bardzo nietuzinkowe instrumenty o dźwięcznej nazwie HANDPAN w akompaniamencie rozmaitych perkusjonaliów - a może i nie tylko? Daj nam się zaskoczyć. Już w najbliższy czwartek na scenie Piwnej Beczki zagości duet artystów, którzy wypełnią przestrzeń rytmicznym brzmieniem niesamowicie kojących i barwnych instrumentów, w dosyć skocznej i żywej odsłonie. Jeśli nie masz jeszcze planów na ten wieczór - miło będzie nam ugościć Cię w harmonii brzmień przełamywanej perkusyjnymi ekspresjami - z nami będziesz mógł zanurzyć się w otchłań swojej wyobraźni i odpłynąć - tuptając przy tym nóżką, lub radośnie kręcąc biodrem. To wydarzenie ciężko ubrać w słowa, zastosuję więc po krótce słowa klucze: handpan, afrykańskie djembe, perkusjonalia, beatbox... Zaintrygowany? Owszem! Do zobaczenia.

CO? - Koncert Handpanowy urozmaicony magicznymi perkusjonaliami

O naszych artystach:

Benji: Cześć! Nazywam się Beniamin Niedźwiedź, znajomi mówią na mnie Benji a w internecie występuję pod ksywką artystyczną @bearjamin i chciałbym śmiało oznajmić iż swoje życie dedykuję dźwiękom. Lubię nazywać się Bardem - ponieważ moje powołanie to roztaczać wokół siebie emocje ubrane w melodie, którymi od ubiegło 15 lat zarażam każdego kto wysłuchał moich dźwięcznych opowieści. Instrumenty którymi się posługuję to handpan, liczne perkusjonalia jak djembe i przeszkadzajki oraz wokalna perkusja (beatbox). Swoje doświadczenie w dużej mierze zawdzięczam kształceniu indywidualnemu u znakomitego perkusisty Warszawskiej Filharmonii Narodowej (pozdrawiam Wawrzyniec!) oraz licznym podróżom po Europie podczas których szlifowałem swój warsztat po lokalnych scenach, knajpach i starówkach. O tych właśnie podróżach, owianych Kanaryjskim słońcem czy też Szkockim deszczem - pragnę Wam opowiedzieć, używając przy tym jak najmniej słów, a jak najwięcej kompozycji dojrzewających przez ubiegłe lata w moim sercu.

Antek: Nazywam się Antoni Koniak, w intrenecie znajdziecie mnie jako @mygrooveadventure na najpopularniejszych platformach społecznościowych. Na perkusji gram 9 lat czyli znacznie ponad połowę mojego życia, ucząc się jej od wybitnego polskiego muzyka Kuby Stanika, a obecnie kontynuuję tę pasję w szkole muzycznej. Na instrumentach typu handpan gram od trzech lat, zaczynałem od Rav Vast, który nadal uwielbiam i jest dla mnie niezwykle inspirujący. Kilka miesięcy temu doszedł handpan, w którym zakochałem się od kiedy pierwszy raz usłyszałem ten instrument.

Serdecznie pozdrawiamy i cóż... Do usłyszenia? Benji & Antoni

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page